Od dzisiaj do 11 października na Ławicy został wstrzymany ruch lotniczy. Sytuacja oznacza, że nie będzie można w tym okresie przylecieć ani odlecieć z Poznania.

W tym czasie prowadzone będą prace budowlane dotyczące modernizacji drogi startowej poznańskiego lotniska, które służą zwiększeniu komfortu i poprawie bezpieczeństwa  pasażerów. Droga startowa będzie modernizowana na łącznym odcinku 2000 metrów. Prace zakładają modernizację warstwy wierzchniej i uwzględniają pełną wymianę systemu odwodnienia oraz oświetlenia. Taka sytuacja oznacza problemy dla podróżnych, którzy będą musieli korzystać z innych portów lotniczych.

Władze lotniska chcą jednak wykorzystać ten czas z korzyścią dla mieszkańców. W najbliższy weekend 26-27 września odbędą się bezpłatne dni otwarte Ławica/Check-in!, które potrwają od godziny 11 do 18 w sobotę i od 11 do 17 w niedzielę. Na miejscu będzie można zobaczyć nie tylko obszary dobrze znane podróżnym, ale także bardziej nieznane zakamarki – w tym sortownię bagaży. Dla zwiedzających zostanie również przygotowana wystawa pojazdów lotniskowych, których na pewno nie spotkamy na normalnych drogach. Najprawdopodobniej będzie też można wybrać się na przejażdżkę po drodze startowej lotniska.

Unikalnemu wydarzeniu będzie towarzyszył zlot miłośników dronów DRON/UP! 2015. Podczas dwudniowej imprezy odbędą się specjalne targi, panele dyskusyjne, pokazy oraz wyścigi.