W ramach projektu PEKA rozpoczęto wdrażanie kolejnej funkcji systemu. Tzw. Wirtualny Monitor, to praktyczna dla pasażerów funkcja, która umożliwia pasażerom sprawdzenie dostępnych połączeń z danego przystanku, jak również czas odjazdu autobusu w naszej Gminie. (w Poznaniu również tramwaju).

Ważne jest to, że informacja odnośnie planowanego czasu odjazdu obliczana i podawana jest w czasie rzeczywistym, a więc korygowana w zależności od aktualnego położenia pojazdu na trasie.

Wirtualny Monitor  wykorzystuje dane przesyłane przez komputery pokładowe wyposażone w moduł GPS, zamontowane w ponad 700 pojazdach eksploatowanych przez przewoźników, którzy porozumieli się odnośnie wdrożenia systemu PEKA. W tym naszej gminy 🙂

Dostęp do WM uzyskujemy poprzez wejście stronę internetową: www.peka.poznan.pl/vm/.

Najprostszy sposób korzystania z WM polega na wpisaniu miejscowości  w panelu opisanym „przystanki”:. W naszym przypadku Gowarzewo. Na liście rozwijalnej pojawią się – do wyboru – przystanki obsługiwane w ramach transportu organizowanego przez Zakład Komunalny Kleszczewo.

Poniższy przykład ze zdjęcia przedstawia: Odjazd z przystanku OSP Gowarzewo linii 433 w kierunku Rondo Rateje o 10:18, a linii 431 w kierunku Kleszczewa/Markowic o 10:22

BARDZO PRZYDATNA FUNKCJONALNOŚĆ

osp gowarzewo przystanek odjazd