Będzie tort, zabawa i zabytkowe tramwaje, a to z okazji 135-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Świętowanie rozpoczniemy w niedzielę 21 czerwca o godz. 12. Do pojazdów MPK można będzie jednak wsiadać już o 11.30 na ul. Zwierzynieckiej.

Z mostu Teatralnego w południe ruszy Wielka Jubileuszowa Parada. Na jej czele przejdzie orkiestra MPK, a tuż za muzykami pojedzie prezydent Jacek Jaśkowiak, który zgodnie z tradycją poprowadzi zabytkowy tramwaj konny. Ozdobą parady będzie odrestaurowany tramwaj Carl Weyer z 1905 r. To będzie jego premiera, bo tak szeroko prezentowany będzie bowiem po raz pierwszy. Za nimi przejadą wszystkie typy pojazdów MPK – od najstarszych zabytkowych wagonów jak enki, 102 N, poprzez helmuty, stopiątki, moderusy po najnowocześniejsze solarisy. Będą też autobusy: ogórek, ikarus, DAF czy MAN. Trasa parady będzie wiodła wyjątkowo nie przez rondo Kaponiera (bo to ciągle jest w remoncie), ale przez Teatralkę, Fredry, Św. Marcin, Strzelecką, most św. Rocha na Franowo.

O godz. 13 w zajezdni na Franowie zacznie się urodzinowa feta dla mieszkańców. – Jak urodziny, to musi być przyjęcie. Będzie wielki tort, konkursy z nagrodami, malowanie buziek, zjeżdżalnie i bańki mydlane – zapowiada Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. Szykuje się też wystawa taboru oraz prezentacje wozów policyjnych i wojskowego hummera.

Impreza potrwa do godz. 17. Wojciech Tulibacki, prezes MPK, uprzedza, że parada może spowodować utrudnienia. – Z góry przepraszamy wszystkich mieszkańców, którym wydłuży się czas przejazdu – mówi Tulibacki.

Źródło: http://poznan.gazeta.pl