Pogoda sprzyja do robienia wiosennych porządków w domu, na ogrodzie. Zbliża się czas sprzątania po zimie.

Pamiętajmy, że nie tylko u nas na posesjach, ale również poza, są miejsca, które proszą się o posprzątanie. Często niezagospodarowane działki, rowy, pobocza „toną” w śmieciach. Wygląda to okropnie.

Kilka dni temu na własną rękę z działek sąsiadujących oraz pobocza , nie mogąc patrzeć na wszechobecny bałagan zebraliśmy kilka worków z różnego typu odpadami, ilość przeraża!

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, jedno z nich [ostatnie] jest obrzydliwe, bo takie ma być, ma ukazać jak wygląda nasze otoczenie i kropka. W rzeczywistości wygląda ohydniej i na dodatek można w to wdepnąć, więc proszę się nie bulwersować, a najwyżej nie czytać dalej 🙂 O tej sprawie pisaliśmy już kiedyś w osobnym artykule: Sprzątaj po swoim psie !

APEL: Nie bądźmy obojętni i reagujmy w sytuacjach kiedy widzimy, że ktoś zaśmieca naszą okolicę. Nie dawajmy na to przyzwolenia. To właśnie możemy dać z siebie, a w miarę własnych chęci spróbujmy posprzątać własną okolicę, bo możemy się od innych tego nie doczekać i będziemy żyć niestety w bałaganie, na który przyzwolimy.
sprzatanie_gowrzewo2

sprzatanie_gowrzewo4

IMG_1016

sprzatanie_gowrzewo3