Od dzisiaj (1 lutego) pasażerowie korzystający z komunikacji publicznej w naszej Gminie  mogą wyrobić sobie kartę PEKA działającą w „gminnej” wersji systemu. Będzie można zapisać na niej bilet poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego, a także bilet okresowy obowiązujący w Gminie Kleszczewo.

Dotyczy linii autobusowych oznaczonych numerami: 431, 432 i 433 funkcjonujących pomiędzy Kleszczewem a Poznaniem (przystanek Rondo Rataje) oraz linii 489 funkcjonującej pomiędzy Kleszczewem a Swarzędzem (Kleszczewo Pętla – Swarzędz Rynek). Obsługę komunikacyjną prowadzi Zakład Komunalny w Kleszczewie. 
Na powyższych liniach obowiązuje taryfa kleszczewskiej komunikacji.

Na karcie PEKA pasażer może zapisać bilety okresowe, natomiast na liniach 431, 432, 433 i 489 NIE OBOWIĄZUJE tPortmonetka, NIE MA także możliwości zakupu Biletu Metropolitalnego, z zalet tPortmonetki pasażerowie z Kleszczewa mogą oczywiście korzystać na liniach ZTM. Na powyższych liniach obowiązują papierowe bilety jednorazowe, które można kupować według dotychczasowych zasad. 


Oprócz naszej Gminy dołączyła również Gmina Swarzędz.

Jak mieszkańcy gmin Kleszczewo i Swarzędz mogą wyrobić kartę PEKA? Najprościej – złożyć wniosek przez internet TUTAJ, a następnie odebrać gotową kartę w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM w Poznaniu. Na terenie gminy Kleszczewo działają trzy punkty, w których można doładować swoję PEKĘ biletami obowiązującymi na terenie gminy i Poznania (delikatesy Chatka w Gowarzewie, sklep wielobranżowy przy Poznańskiej 10 w Tulcach oraz Urząd Gminy w Kleszczewie).