Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu zaprasza w najbliższą niedzielę (23.08.2015 r. w godz. 11.00-17.00) na Piknik Pszczelarski „VII Miodowe Lato w Skansenie” 

Już po raz siódmy odbędzie się Piknik „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. Dzięki organizatorom programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursach i otrzymać przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich.

W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte m.in. z życia pszczół i pasieki. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje występ romskiego wirtuoza skrzypiec Miklosza Deki Czureja. Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno spektakl teatralny „Mój przyjaciel pies”. Po raz kolejny Panie ubiegać się będą o tytuł „Królowej Miodowego Lata”. Imprezę prowadzić będzie sympatyczna Para Pszczółek.
Kontakt z organizatorem: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, tel. 61 65 11 817