18 czerwca o godz. 18:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie, w ramach Dni Gminy Kleszczewo, odbędzie się szóste już wydarzenie z cyklu „Nie siedź w domu – Łap Kulturę”. 

Będzie to okazja do spotkania z wyjątkowym człowiekiem związanym z naszą gminą. Grzegorz Urbańczyk – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, zdobywca Korony Maratonów Polskich, propagator biegania i aktywnego stylu życia, organizator  imprez sportowych oraz treningów biegowych, założyciel grupy biegowej For Run Team, zwycięzca biegu Wings for Life World Run Poland – Poznań 2014, dzięki któremu miał możliwość startu w II edycji tegoż biegu w Australii. Opowieści o wielkiej pasji biegania, związanych z nią trudach i sukcesach, a także o pięknej choć miejscami bardzo surowej Australii, towarzyszyć będą także fotografie.

Wydarzenie to uświetni wyjątkowy koncert w wykonaniu Mademoiselle Carmel & The Zebras, którzy zaserwują pełną pozytywnych emocji muzykę z pogranicza reggae i dancehall. Wokalistka odważnie łączy afrykańską energię ze słowiańską zadziornością. Zaczęła śpiewać zanim nauczyła się chodzić. Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel, a śpiewając w zespołach Drum Work i Nowy Folklor Afro-Polski całymi garściami czerpała z afrykańskich korzeni. Przez całe życie nosi jednak w sercu rytmy reggae i to w jamajskich klimatach realizuje swój autorski projekt.

Wstęp na spotkanie i koncert będzie bezpłatny.

Łap kulturę czerwiec 2015 plakat