Dobrze wiemy, że w naszej miejscowości brakuje chodników, przede wszystkim na ul. Siekiereckiej, gdzie ulicą codziennie wiele osób chodzi do pobliskich sklepów, na spacery oraz autobus.

Temat budowy jest naglący, ponieważ brak chodnika stwarza zagrożenie nam, a w szczególności naszym dzieciom, które codziennie pokonują tę trasę na przystanek autobusowy.

Nasza czytelniczka otrzymała od Wójta informację w tej sprawie.

Oto treść :

„Ostatni wniosek do Zarządu Powiatu Poznańskiego w sprawie budowy chodników wzdłuż ulic Siekiereckiej i Tuleckiej Gmina wystosowała 5.12. 2013r., negatywną odpowiedź otrzymaliśmy 23.01.2014r. Niezależnie od wyników rozmów z Powiatem w budżecie Gminy została ujęta kwota 100 tys. zł, z przeznaczeniem na rozpoczęcie prac związanych z budową chodnika wzdłuż ulicy Siekiereckiej (nawet jeżeli Powiat nie weźmie udziału w realizacji inwestycji musi wyrazić zgodę i uzgodnić dokumentację)”

Widać, że sprawa małymi kroczkami ale zaczyna się poruszać 🙂 Jednak to cały czas za mało.

Za budowę chodnika odpowiedzialny jest  powiat poznański a ulica Siekierecka jest drogą powiatową !!!

Dlatego  wnioski o budowę chodnika należy kierować głównie do powiatu.

Zwracamy się z prośbą do naszych czytelników o zainteresowanie się sprawą. Wspólnie możemy więcej!!!

Na początek proponujemy monity  w urzędzie powiatu, czy to w formie telefonicznej,  eMail, czy listownie. Zostawmy  w urzędzie ślad, że brak chodnika w Gowarzewie to duży problem dla nas mieszkańców.

Strona kontaktowa powiatu: http://powiat.poznan.pl/kontakt.html

Jeśli będzie nas więcej,  na pewno sprawa nie umknie tak łatwo uwadze w urzędzie jak dotychczas.

Jesteśmy również  skłonni wystosować petycję do urzędów.  Będziemy potrzebowali  Państwa podpisów. Przykładowo takowe petycje znajdowałyby się w sklepikach w Naszej miejscowości.

Co Państwo myślą w sprawie petycji oraz budowy chodnika? Zapraszamy do komentowania oraz kontaktu z nami…